6th GRAFTS Fitness Summit logo

Πρόγραμμα

Παρασκευή 19/10

Γήπεδο Tae Kwon Do -
Αίθουσα Προθερμαντηρίου

Peak Fitness Hall

09:30

ACE Teen Fitness Workshop, Part I
Αλέξης Μπατρακούλης, MSc (GR)

 

14:00

Dance Aerobic
Χρίστος Γαβριήλ, BSc (GR, CY)

 

16:00

Pilates και Οστεοπόρωση: Do's και Don't's
Γιώργος Γεωργιάδης, MSc (GR)

 

18:00

 Yoga in Partnership
Τζούλη Τζώρτζη, BSc (GR) & Ίριδα Μηντή (GR)

 

Σάββατο 20/10

Γήπεδο Tae Kwon Do -
Αίθουσα Προθερμαντηρίου

Peak Fitness Hall

09:00

Οσφυϊκή σταθερότητα: η έννοια της ουδέτερης ζώνης και ο ρόλος της άσκησης
Γιώργος Καραναστάσης, MSc (GR) & Σταύρος Καραναστάσης, BSc (GR)

 

11:00

 Άσκηση και Οστεοπόρωση
Χάρης Βαλσαμίδης, MD (GR)

 

12:00

Άσκηση στην προγεννητική και μεταγεννητική περίοδο της γυναίκας
Patrick Bejjani, MSc (LB)

 

13:15

MasterClass: Yin-Yang Yoga: Strength & Stretch
David Kim (US)

MasterClass: All about Headstand (Sirsasana)!
Άννα Ζώρζου (GR)

ACE Teen Fitness Workshop, Part II
Αλέξης Μπατρακούλης, MSc (GR)

17:00

Τελετή Απονομής Πιστοποιητικών GRAFTS Αθήνας 2017-2018 και Yποδοχής Σπουδαστών 2018-2019

 

18:00

Dark Fitness Marathon II

 

Κυριακή 21/10

Γήπεδο Tae Kwon Do -
Αίθουσα Προθερμαντηρίου

Peak Fitness Hall

09:00

Pilates και Ακράτεια
Σοφία Τσαταλμπασίδου, BSc (GR)

 

10:00

 

GRAFTS BC Formula
Βασίλης Δημητρόπουλος, BSc (GR)

11:00

Προπονητής Υγείας - Μελέτη περίπτωσης Ασκούμενου
Αλέξης Μπατρακούλης, MSc (GR)

GRAFTS BC Formula
Κώστας Ψαθάς, BSc (GR)

12:00

Υιοθέτηση συμπεριφορών Άσκησης και Υγείας σε κλινικούς πληθυσμούς
Θεοδώρα Τζατζάκη, PhD (GR)

Cardio Dance Choreography
Χρίστος Γαβριήλ, BSc (GR, CY)

13:00

Άσκηση και Καρκίνος
Patrick Bejjani, MSc (LB)

Step Choreography
Κώστας Μιχαηλίδης, BSc (CY)

14:10

Άσκηση και Οστεοαρθρίτιδα
Χάρης Βαλσαμίδης, MD (GR)

 

15:00

Σχεδιασμός προγραμμάτων άσκησης στην τρίτη ηλικία
Άννα Μαρία Τουβρά, PhD (GR)

 

16:00

Wunda Chair
Ασημίνα Καραηλία, BSc (GR) & Άλισσα Καλλινίκου, BSc (CY)

 

18:00

MasterClass: Καλλιεργώντας τη συγκέντρωση σε υπερκινητικά παιδιά μέσω της Yoga
Αριάδνη Οικονομίδη, BSc (GR)

MasterClass: Responsible shoulder yoga practice!
Κατερίνα Κατσογρεσάκη, ΜSc (GR)